Kryteria wyboru

Wybierając materac należy kierować się czterema wytycznymi:

  1. Zależność wagi do wzrostu, jest to niezmiernie ważny czynnik, ponieważ to on w dużej mierze determinuje określenie twardości materaca. Osoby o takiej samej wadze a różnym wzroście dają różny nacisk to znaczy, że ciężar ciała osoby wyższej rozkłada się bardziej równomiernie , natomiast u osoby St. Louis Cardinals jerseys niskiej jest on skupiony na niewielkiej płaszczyźnie. Z tego właśnie faktu wynika różne odczucie dotyczące twardości i komfortu danego materaca.

     

  2. Drugi aspekt to pozycja jaką najczęściej przyjmujemy podczas snu. Dla osób, które częściej sypiają na boku polecane są raczej materace miększe bardziej elastyczne. Wynika to z naszej budowy ciała. Ramiona, które zazwyczaj nie są równe z linią bioder, przy położeniu ciała na boku przesuwają się ku górze i tym samym nasz kręgosłup jest krzywy i nie ma podparcia. Jeżeli materac jest odpowiednio elastyczny to obręcz barkowa delikatnie zapada się w materac, a kręgosłup pozostaje w linii prostej.

    Dla osób, które częściej sypiają na brzuchu czy na wznak zalecane są nieco twardsze materace.

  1. Zalecenia medyczne, to ważny aspekt dla ludzi ze schorzeniami układu cheapjerseys ruchu. Powinni podczas zakupu materaca kierować się wytycznymi udzielonymi przez lekarza czy rehabilitanta.

  1. Nasze przyzwyczajenia. Zdarza się, że mają one istotny wpływ na ostateczną decyzję o wyborze twardości materaca. Jednak biorąc pod uwagę powyższe kryteria dobieramy materac najlepszy dla naszego kręgosłupa, taki który zapewni nam największy komfort i regenerację organizmu podczas snu. Należy pamiętać, że preferencje zawsze mogą ulec zmianie.